Hakkında

(Devrim) Caner Odabaşoğlu. 1975 doğumlu.  2008 Temmuzundan beri Can Berk’in babası. Makine Mühendisliği diploması var ama daha çok macera ve etkinlik mühendisliği yapıyor. İstanbul’da nefes alıyor.

Geven’in sahibi,  Macera Akademisi‘nin kurucu ortağı. Dağcılıkla başlayan spor hayatı oryantiring, bisiklet ve macera yarışları ile devam ederken oğluyla yol koşularına başladı. 10-15-21,1-42,2 km koşuları tamamladıktan sonra ultra mesafelere merak sardı. 50K, 80K, 120K, 170K ve 240K (etaplı) parkurlarını tamamladı, yeni mesafeler hayal ediyor.

Macera Akademisi eğitim programları ve kurumsal yaşayarak öğrenme programlarını ihtiyaca özel uyarlamaktan hep keyif aldı. Bireyin konfor alanından çıkıp bilinmeyenlerle yüzleştiği deneyimleri kurgularken 1995 yılından beri içinde bulunduğu yüzlerce doğada liderlik eğitim ve etkinliğinin faydasını gördü. Sportif etkinlikler ve kurumsal organizasyonların farklı ihtiyaçlarını gözlemleme, çözümlerini geliştirme imkanı oldu. Bireysel farkındalık ve zihnin özgürlemesi ile uzun mesafeleri koşarken, yaşamın diğer alanlarındaki zorlu hedefleri başarmanın da benzer yol haritaları olduğunu fark etti, başkalarına yolun başını gösterebileceği deneyimler geliştirmeye başladı.

Yol koşularını koşarken  Adım Adım Oluşumu aracılığıyla TEGV, Koruncuk, AKUT ve TOHUM için bağış topladı. İyilik için koşmaya devam ediyor.
Yaşamı anlamlı kılacak şeyler yapmaya inanıyor, çalışıyor.

Hayatın uzun bir patika olduğuna inanıyor. İster yavaş git, ister hızlı…İster çok git, ister az… Önünüzde hep gidecek daha çok yollar var. Kafasını kaldırıp önündeki yollara bakan, otobüslerin çalıştığı asfaltlar yerine nefesinizi hissettiğiniz patikalardan ilerlemeyi tercih edenlerle beraber yürümeyi, koşmayı istiyor.

Bu blog dışında Dağcılık Düğümleri (2002, Geven Yayınları) kitabı, süreli yayınlar için onlarca outdoor makale yazdı. Yazmaya devam ediyor.

Caner ile iletişim kurmak için Twitter @devrimcaner  Instagram @dcanerodabasoglu veya caner (et) MaceraAkademisi.com kanallarını kullanabilirsiniz.

Share This