Türkçesi “Hafif Uzun Kollu bisiklet yaka termal içlik -erkek kesim” olan bu üst kıyafeti TNF UTMB- TDS yarışları için edinmiştim. DASK ADAM 2011, Belgrad uzun antrenmanım, ve TDS yarışlarında toplamda yaklaşık 240km koşarken giydim. son 17 yılda belki 15 çeşit termal içlik kullanan bir dağcı ve çoklu-disiplin doğa sporcusu olarak “bugüne kadar kullandığım en iyi içlik” ibaresini tereddütsüz kullanıyorum.

I had got one for The North Face UTMB – TDS ultra trail. I tested the Light L/S Crew neck baselayer at two day DASK ADAM 2011, my last long trail in Belgrad forest and the TDS itself, approximate 240k testing. Having used more than 15 differnt baselayers tha last 17 years as a mountainer and a multi sporter, no doubt I claim this to be “my best performing baselayer”.

Çok ince ve hafif olduğunu elime ilk aldığımda şaşırarak hissettim.  %95 Hyactive-Hollow core (Hyactive-içi oluk iplik) %5 elastan kumaşın verdiğ termal özellik çok geniş bir aralıkta kullanımını sağlıyor ve yoğun aktivite-yaz kullanımı için son derece ideal. Temmuz güneşi altında ADAM parkurunda, veya TDS’nin ikinci günü öğlen güneşinde850 metre tırmanırken bunaltmayan “hafif içlik”, 10 saat önceki Mont-Blanc ayazında Hyvent ceketimin altında yeterli yalıtımı sağladı. Hızlı ter atma becerisi ve 32 saate yakın üzerimden çıkartmadan terden ve sudan ıslanıp kururken beni hiç üşütmedi. Daha da önemlisi, kötü koku üretmedi! Elbette mis kokmuyordum ama piyasadaki birçok pahalı “performans tekstili” 1 saat koştuğunuzda sizi kokarca yaparken bu kıyafetten aldığım (3 kere) performans etkileyici.

I was suprise with the extremly thin and lightweight shirt. Thanks to %95 Hyactive-Hollow core  %5 elastane fabric, it has a wide performing range, esp. intensive and warm climate/summer activities. July furnace-sun at ADAM course and climbing the 850mt hill before Chamonix under midday sun proved that and within my Hyvent shell I needed no other insulation even during my extremely slow pace before the Mont-Blanc dawn. Fast wicking and warm even wet labels are confirmed. Most important, although many expensive base layers stink after short trainings, I was astonished with the odor-less performance of two day and non-stop 32 hour events.

TNF Avrupa sayfasında incelemek için tıklayın / Click to see on TNF europe product page

ARTILARI: Çok hafif (M:109gr) , ter atması mükemmel, saniyede kuruyor, vücudu güzel sarıyor, yassı dikişleri saatler sonra bile rahatsız etmiyor, sağ bilekte kırmızı işaret doğru giymeyi kolaylaştırıyor (özellikle yorgun ve dar çadırda)

PROS: Extremely light weight (M: 109gr), excelent wicking, dries in a shot, nice fit, flat seams that you never feel, red marks on right sleve avoid fool-fitting

EKSİLER: Kalın 5-6 yaprak ense etiketi (hemen kestim)

CONS: Corporate labels on neck (I removed immediately)

SON SÖZ:Dağ maratonları, dağ koşulları gibi değişken koşullarda yapılacak uzun aktiviteler için öneririm. Uzun kollu olduğu için hava değişimlerinde çantayı açmanıza gerek yok, güneş yanıklarından sizi korur. Muhtemelen snow board ve kar koşullarında yoğun aktiviteler için de deal olacak.

LAST WORD: I recommend for mountain marathons, endurance activities in unstable conditions like in the mountains. Long sleeve avoids opening your backpack in slight weather changes hile protecting from sun burn. It is reported to perform well in intensive winter sports, like snowboarding. I ddi not test myself yet but quite sure it will!

 

 

Share This