English is below…

Gerçek koşu serüvenim 2009 yılında Runatolia 10km parkurunda başlamıştı. O zamana kadar 15 senedir ara sıra koşmuş olsam da, hiç koşu yarışı bitirmemiştim.

Can Berk’i kapsülünde ittiğim ilk yarış. Açıkcası oğlumu itmiyor olsam dizimin ağrıdığı 6.km’de kenara çekip bırakmıştım. 9.km’de ağrı geçti. F: Serin Erengezgin

Düzgün hazırlanmadan, 6 aylık oğlum Can Berk’i ile bir macera günü, ailecek bir tatil gezisiydi. Zordu. Tamamladık beraber. Adım Adımla da ilk kez o zaman tanıştım.

Varış çizgisine son metreler. O yıllarda yarışlar eski stadyumda biterdi. F: Setin Erengezgin


Koşmaya devam ettim . ve dönüştüm. Koşarken iyilik kampanyası yapmanın da onlarca STK’yı, dokunulan onbinlerce insanı nasıl dönüştürdüğünü aradan geçen 10 yılda gördüm.
10 yıl sonra koşmaya başladığım yerdeyim. Başladığım mesafeyi, yani 10km yarışını koşacağım. Birçok maraton ve ultra maraton bitirdim on yılda. Her şey 10km koşarak başlamıştı. Kendimizi ve dünyayı değiştirmek için büyük bir ilk adım atmamız gerekmiyor. Sürekli adım atmamız yeterli. Ya da hep beraber ufak adımlar atmamız.
Bu sebeple, sizlerin ufak desteklerini rica ediyorum. Tohum Otizm Vakfı’nın otizm farkındalığı etkinliklerini beraber büyütelim.
Teşekkür ederim,

İşte bu nedenle, 3 Mart 2019 günü Antalya-2019-Tohum Otizm Vakfı- Adımlarımız Otizmli Çocuklarımız İçin projesi için İyilik Peşinde Koşarak, adımlarıma anlam katacağım. Koşumu desteklersen beni çok mutlu edersin.

1 otizmli çocuğun alacağı 1 senelik özel eğitimin maliyeti 21.220 TL’dir. 1 seans eğitim bedeli 165 TL’dir.

Bağış yapmak çok kolay.

Kampanya için hazırladığım sayfamda şu anda kaç kişinin beni desteklediğini, hedefime ne kadar yaklaştığımı görebilir ve istersen sen de bağış yapabilirsin:

http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC43330

Sevgiler,

Caner

English:

It all started 10 years a go with a 10K!

Dear All,
My adventures in the mountains and running with the map started back in 1994. But it was only March 8 of 2009 that I ran and finished my first proper road race. It was just a 10K, pushing my 6 month old son in the jogger. 

That was a transforming 1 hour stroll. Full of pain, sticking to the goal as I wanted to tell my son an inspiring story. Not a story of giving up, but pushing limits out the comfort zone to explore new possibilities. I believe that is possible for every human. That was so transforming to me as an individual. Also, joining the charity platform AdımAdım and after 10 years running with them, I wittnessed how transforming it has been to tens of NGOs of Turkey and many many individuals who needed support.

March 3, 2019: I will line up to start that 10K again. This time for TOHUM, the leading autism foundation in Turkey. You can support and pledge online: https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC43330 

Thank you for your support,
Sportingly Yours,
Caner

Share This