Öncelikle bilmeyenler için,  Can Berk ve ben geçtiğimiz 2 yıl boyunca 3 adet uzun koşu tamamladık. Bu koşularda Adım Adım Oluşumu (AAO) ile TOFD ve TEGV adına bağışlar topladık.  Toplam 25 kişiden toplam 2040 TL bağış topladık. Bizi cesaretlendiren, yaptığı bağış ile “boşuna koşma”dan başkalarına yardım edilmesine vesile olan herkese çok ama çok teşekkür ederiz ( Aklı erdiğinde o da edecektir!) Evet, zaman hızla akıyor ve koşa-oynaya 2 sene geçti. Gelecek ayın sonunda oğlumuz Can Berk 2 yaş 3 aylık olacak. Ama bundan 8 gün önce 32.Avrasya Maratonu var.

Bu  sefer size bağış yapmanız için yazmıyorum (onu bir hafta sonra yazacağımJ )

Sizi 17 Ekim’de İstanbul’da koşmaya-yürümeye davet ediyorum.

Her sağlıklı insan 1-2 saat yürüyebilir, koşabilir. Avrasya organizasyonunda 42.2km dışında 15km ve 8 km parkurları da olduğu için kendi kondüsyon ve aktivite tercihinize uygun bir parkur illaki var!

Eğer haftada 1-2 gün spor yapıyorsanız (halı saha, fitness, pilates, yürüyüş, vb) 15km parkurunu jogging temposu ve yokuşlarda yürüyerek 2 saat-2 saat 15 dakikada biterebilirsiniz.

Eğer düzenli spor yapmaya fırsatım olmuyor, ama başlasam, yürüyebilirim ancak diyorsanız; 8km çipli veya çipsiz halk koşusunu rahat tempo yürüyerek 60-65 dakikada bitirebilirsiniz (fotoğraf molalarını saymıyorumJ)

Bunu hem sporun size getireceği sağlık ve enerji, hem de Adım Adım Oluşumu’na bu sefer aktif destek vermenizi istediğim için yazıyorum.

ADIM ADIM bugüne kadar ne yaptı diye sorarsanız;

İlk günden bugüne 300 AAO sporcusu , 450 adet yardımseverlik koşusu düzenleyerek, 6.000 bağışçıdan 730 bin TL bağış toplayarak 3.000 kişiye yardımcı olmuştur.

Her bir AAO sporcusu, sadece koşarak 10 kişiye yardımcı olmuştur.

Benim yaptığımın ayıp bir şey olmadığını düşünüyorsanız (aksini düşünüyorsanız lütfen haber verinJ) siz de katılın ve iyiliği büyütelim.

Ne yapmanız gerekli?

a.      Avrasya’da seçtiğiniz parkura kayıt olun: https://www.istanbulmarathon.org/Anasayfa.aspx

b.      ADIM ADIM’a kayıt olun:  http://adimadim.org/index.php?option=com_jforms&view=form&id=3&Itemid=81&phpMyAdmin=L214rQxBvsLJ1jsfSM39-ckO5pd&phpMyAdmin=z895x5AcsOitU9%2CQnA2V-3boFNa&phpMyAdmin=6dc4c5321e1t61a6b697

c.       ADIM ADIM’ın sadece yardımseverlik koşusu ile ilgili  haberleşmelerinden haberdar olmak için adimadim-subscribe@yahoogroups.com adresine boş bir mail atın.

Durmayın, beraberce Harekete Geçelim!

Share This