Adım Adım Oluşumu (AAO), 2011 yılından beri her ayın ilk Cumartesi günü sabahı; “park run” konseptli koşu yarışları düzenliyor. Ücretsiz koşularda gönüllüler numara dağıtıyor, kurulum yapıyor, zaman tutuyor. Kürsü ödül töreni yapılmıyor, aynı akşam veya 1-2 gün sonra sonuçlar internetten ilan ediliyor. Koşular, haftalık Cumartesi koşularının yapıldığı Belgrad ormanı Neşetsuyu başlangıç/bitiş noktasını kullanarak 6km’lik Büyük Bend Fıratpen koşu parkurunu kullanıyor.

AAO, ayda bir “soft yarış” organizasyonu düzenleyerek, koşularımızı çeşitlendirmek, sağlık ve performansımızın artışını net bir şekilde görmemize yardımcı olabilmek, yeni koşu arkadaşları kazanabilmek amacını güdüyor.  “ADIM ADIM KOŞU”larının Ekim 2012 ayağı, 6 Ekim 2012’de yapılacaktır.

6 Ekim’i özel kılan iki önemli nüans var:

İlki, Adım Adım sporcusu olarak Dakar Rallisi da dahil çeşitli yarışlarda TOFD için bağış toplamış, koşu ve ironman-triatlon yarışlarında aramızda bulunmuş, çok değerli üye, arkadaş ve insan merhum Kemal Merkit’i anmak ve hatırlamak!

İkincisi, Haziran ayında başlayan  Takım Maratonu’nun etkinliğinin ikincisi, 6 Ekim 2012 “Adım Adım Koşu” organizasyonunun bir parçası olarak gerçekleştirilecektir. (Takım Maratonu konsepti için bu yazıyı okuyabilirsiniz.). Takım Maratonu, şirket, STK ve herhangi bir topluluğun koşu takımı olmasını özendirmek için ortaya atılmış yaratıcı bir konsept. Oldukça ilgi de çekiyor. 7 kişilik takımınızdaki her birey 1 tur dönüyor, zamanlar toplanıyor ve takım süresi ortaya çıkıyor. Kesinlikle çok eğlenceli, takım ruhunu destekleyici!

2011 ve 2012 yıllarında 2şer kere, oğlum Can Berk ile katılıp koştuk. Tek başıma ne yapabileceğimi merak ediyorum, ama aile etkinliğinin keyfinden bir türlü vazgeçemedim… Belki bu sene?

Unutmayın, Takviminize her ayın ilk Cumartesi sabahını “Adım Adım Koşu Günü” olarak işaretleyebilirsiniz.

www.adimadim.org

Bu koşu öncesinde ilginizi çekebilecek koşu ayakkabısı Testlerim:
Nike Lunar Glide 4
Nike Lunar Glide 3
Asics Gel Kayano 16 koşu ayakkabısı

Share This