Sözümü tuttum! 17 Ekim Pazar günü Avrasya Maratonu’nda çıkış adım ve  ADIM ADIM 42.2 kilometre koştum. Bana “aferin” demek için  benim adıma TEGV’e bağış yapabilirsiniz. Birikecek her 60 TL ile +1 (artı bir) çocuğun TEGV faaliyetlerinden faydalanmasını sağlayabilirsiniz!

Hayatımın ilk tam maratonunu 4 saat 15 dakikada koştum. Can Berk evde kaldı, maraton fuarındaki hapşırıkların büyümesini  istemedik. TEGV Savur (Mardin) biriminde eğitim alacak çocukları tanımadan seviyoruz, ama oğlumuzu riske atmadan seviyoruz.

 

17 Ekim’de İstanbul’da binlerce kişi koştu. Bir kısmı AdımAdım’dan başka arkadaşlarım ve dostlarımdı. 42.2 km boyunca üzerime bağlı bir kırmızı balon ile koştum. Balonun üzerinde Adım Adım yazıyordu. Çünkü adım adım dev mesafeyi aşarken, sizlerim damla damla bağışlarıyla “Türkiye’de eğitim alamayan çocuk kalmayacak” hayalime yaklaştım. Bu hayal ancak sizlerin destekleriyle gerçek olabilir; bağışlarınız ve bu mesajı dostlarınıza iletmeniz sayesinde hepimiz harekete geçeriz.

Ben 4 saat 15 dakika ayırdım, siz sadece 5 dakikanızı ayırarak aşağıdaki hesap numarası ile gönlünüzden geçen miktarda bir bağışta bulunabilirsiniz.

Damlaya damlaya göl olur!

Mutlaka belirli bir tutar olması gerekmiyor, herkes kendi kesesine ve koşullarına uygun bir rakam belirleyebilir. 60 TL bütçeniz için şuan fazla ise 5 TL, 1 TL bile yeterli. Hatta TEGV’in kendi sitesinden kredi kartı ile banka masrafı ödemeden de bağış yapabilirsiniz: http://sp.tegv.org/

Sizden ricam; Bağışınızı yaparken açıklamayıa AAO, CODABASOGLU, Kendi ADINIZ şeklinde yapmanız. Böylece bağışın sadece Savur birimnde kullanılmasını takip edebileceğiz.

AÇIKLAMA: “AAO, CODABASOGLU, Kendi ADINIZ

Alıcı Adı:         Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı

Banka:              Yapı Kredi BankasıHARBİYE ÖZEL BANKACILIK MERKEZİ (Şb. Kodu 00391)

07997892 TL hesap

Iban nosu         TR890006701000000007997892

Bankaya gönderdiğiniz miktarı bana e-posta ile bildirebilirseniz ben de takip edebilirim. Bana göndereceğiniz bu iletide adınızın ve bağışınızın açıklanmasını istemediğinizi belirtirseniz bu bilgi kesinlikle tarafımdan gizli tutulacaktır.

Gönderdiğiniz bağışlar benim veya ADIM ADIM’ın hesabına değil, doğrudan seçtiğiniz kurumun hesabına gidecektir.

Maraton hikayemi merak ederseniz blog yazımı okuyabilirsiniz: http://uzunpatika.wordpress.com/2010/10/18/17-ekim-2010-istanbul-ilk-tam-maraton-mesafemi-kostum/

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’n ın “Bir çocuk değişir, Türkiye değişir” projenin detaylarını http://www.adimadim.org/index.php?option=com_content&view=article&id=144:turkiye-egitim-gonulluleri-vakfi&catid=39&Itemid=27 adresinde okuyabilirsiniz. TEGV: www.tegv.org

Hepinize neşeli ve daha da önemlisi sağlıklı günler dilerim

 

Sevgi ve Saygılarımla,

 

Caner Odabaşoğlu

 

Not: Ben tek başıma ne yapabilirim demeyin!

İlk günden bugüne 300 AA sporcusu, 450 adet yardımseverlik koşusu düzenleyerek, 6.000 bağışçıdan 730 bin TL bağış toplayarak 3.000 kişiye yardımcı olmuştur. Bir tutam tuz daha eklerseniz, biraz daha çok çorba pişirebiliriz!

 

Share This