Aydos Patika Serisi‘nin ikinci ayağı 24 Mart günü aynı parkurda koşuldu. Ben yine 2tur, yani 16km koştum.
İlk yarışa göre üzerimde bir ağırlık, keyifsizlik vardı. Koşarken kendi EcoTrail Paris yorgunluğuma ve hamlığımı verdim, ne de olsa 8 günden beri hiç koşamadım, iş izin vermedi. Yarış sonrası sohbetlerde başka birçok kişinin kendini koşarken iyi hissetmediğini öğrendim. Çoğu derece de daha yavaş… Demek ki havada, ortamda genel bir enerji sorun vardı…

Genel:
İlk yarışa göre daha az kişi katılmış gibi gördüm. Belk havadan, belki hem organizasyon hem yarışmacılar sisteme, mekana alıştığından kayıt sorunsuzdu. Biz ailecek geldik: Tesisin çok ufak kapalı alanı olduğunu fark etmemişim ama neyse ki hava güzeldi, Hande ve Can Berk çok zorlanmamışlar. Sadece 1-2 dakika geç başladık. 16km ara noktasındaki su bu sefer kağıt bardaklarda verildi, zaten 1 bardaktan fazla içemediğin için çok yerindeydi. Bitişte torba içinde kumanya, deodorant ve bitirme madalyası verildi. Madalya töreni sonrası yine göğüs no çekilişi yapıldı.

Start öncesi F: Hande Odabaşoğlu

Start öncesi F: Hande Odabaşoğlu

Yarışım:
– Bu sefer starttan 1 saat önce vardık, acele etmeden hazırlandım, isteksizlik vardı ısınmadım.
– Hava sıcaktı, şapka ve bandana kullanmadım, tshirt+eldiven+ kollukla başlayıp 3km sonra kolları sıvadım, eldivenleri cebe attım.
– Yarış ön grup için yavaş başladı sanırım, zorlayabilirdik ama herkes berikini bekledi. 8cilerle beraber 7-8 kişi ilk kilometreyi koştuk. Sonra Akın-Mehmet-Aykut en önde, 8cilerin 3-4 kişisi arkada ve sonra ben olacak şekilde devam ettik.
– KM4 civarında İspanyol amigolar ve yarışın kalanında beraber tempo yapacağımız Alphan ve Mehmet yetiştiler bana. Kendimi zayıf hissettim ve yavaşladım. Onları 50-100mt sınır içinde tutarak turu tamamladım.
– Tur su noktasında Hande video çekiyordu, Can Berk benimle koşmak isteyince 10-15 mt yavaşlayıp el ele koştuk, onu öpüp su aldım ve devam ettim. Bir an kaybettiğim süreyi düşündüm, sonra kazandığım mutlu anın daha değerli olduğunu düşünerek konuyu kapattım.
– Düzlükte Alphan ve Mehmet’in 200mt’ye kada uzadığını gördüm, birbirlerini çekiyorlardı. Yetişmeye karar verdim. Yetişmek için elimden geleni yapacaktım. Her dakika 5sn daha hızlı koşarsam 8-10 dakikada yaklaşmalıydım..?
– Alphan’ı ilk yokuşu inerken yakaladım, Mehmet güçlü gidiyordu. Son 500mt içinde yakaladığımda rölantiye almıştı.
– Azalan jel stoklarıma kıymak istemediğim için eti canga aldım cebime, bu kadar tempolu yarışta boğazımdan geçmedi..
– Süre: 1:18:09 (1:19 daha yavaş) Ortalama nabız: ölçmedim, %- ilk tur 38:47 (1:09 daha yavaş – ikinci tur daha fazla zorlamışım), ikinci tur: 39:22. Garmin datası için tıkla.
– Sonuç: Genel klasman 4.lük, Yaş Kategorisi: 2.lik
– Resmi sonuçlar yakında www.teamkronos.com dan ilan edilir sanırım.
20130324-170128.jpg

20130326-001055.jpg

20130326-010217.jpg

Share This