Black Diamond Storm kolay kullanım, hafiflik, uzun pil ömrü ve yüksek lumen parametrelerini uygun fiyatla birleştiren dayanıklı bir fener. UTMB TDS parkuru için kafa feneri arayışlarımda bulduğum bu ürün, karanlıkta uzun süre kalıp  zaman zaman kuvvetli aydınlık isteyenler için ideal. Koşudan ziyade tırmanış ve kamp/dağ için yapılmış olmasına karşın (zira sadece alın bandı var, kafanızın tepesinden geçen lastiği yok) hafifliği ile dengeli duran, saatlerce koşup yürüyebildiğiniz bir ürün.

BD Storm combines ease of use, lightweight , long battery life and high output with fair price and durability. I came accross this head lamp while searching for one for my UTMB TDS ultra trail. It is built for the long-night-warriors that need day light during some precise moments. Climbing and technical mountain use seems to be prior in its design as it does not have the over-the-head band, but it comfortably stays on your head when you run all the night.

1 adet güçlü triple power LED ile 70 metreyi aydınlatabilen Storm, iki yan LED ile 50 saate kadar ışık verebiliyor. Yanda bulunan 2 kırmızı LED ile yakın işlerinizi gözünüzün karanlık alışkanlığını bozmadan yapabiliyorsunuz ve beyaz ışık moduna girmeden açıp kapatabiliyorsunuz.. Tek düğmeli dizaynı pratik. Çanta içinde taşımak ve yolculuk için 6sn basarak kilitleme fonksiyonuna bayıldım. IPX7 standartlarına uygun olduğu için suyun 1 metre altında 30 dakika dayanabilir: Dereye düşmekten korkmayın!

With single Triple power LED, use beam 70mts, the two side LEDs works upto 50 hours. 2 LED powered redlight mode switch on/off without cycling into the white light mode. The single button smothly manages all modes, including the 6 second switch to lock mode for packing into the pack. I loved that! Protected against water immersion down to 1 m (3.3 ft) for 30 minutes (IPX 7)

Ultra maratonum boyunca gece etaplarında Triple Power LED sayesinde çevremdeki çoğu yarışmacıdan daha uzağı daha fazla aydınlattım, dik ve bozuk zeminli inişlerde çok rahat ettim. 30 gr daha hafif olmak için saatlerce sefil olmaya hiç gerek yok!

During the long night on my ultra marathon, I beamed longer and brighter than most of the runners around me with the Triple Power LED. That made me move faster, esp. during the decents on un-even ground it made huge difference. It does not make sense to be 30grs lighter but blind in the dark!

LED Çeşitleri/ Type :1 TriplePower, 4 SinglePower (2 white, 2 red)
Lumens :100
Mesafe /Max Distances :70 m (TriplePower LED); 25 m (2 SinglePower LEDs)
Süre / Max Burn Time :200 H (TriplePower LED); 125 H (SinglePower LEDs)
Piller /Batteries : 4 AAA
Pilsiz Ağırlık /Weight Without Batteries :66 g (2.3 oz)
AAA Duracell pil /Batteries: 11.2gr x4 = 44.8g
IPX Derecesi / Rating :7

Ürünün detaylı üretici sayfası için tklayın / Click for detailed product page at Black Diamond Europe

Türkiye distribütörü Meydan Kamp satış ve bilgi sayfası için tıklayın. / Click for dealer and online shopping page in Turkey.

 

Share This