2015 ve 2016 yıllarında “Türkiye’nin denizde biten ilk ve tek yarışı” olarak büyük beğeni toplayan Çeşme Weekend geri dönüyor. Çeşme Weekend, bir yarıştan öte, çok yönlü spor festivali olarak yine Macera Akademisi tarafından organize edilecek.  3. tekrarın tarihleri 21-22 Eylül 2019

Biz Macera Akademisi ekibi olarak oldukça heyecanlıyız.

Koşuyoruz, yüzüyoruz, kürek çekiyoruz… Bütün aile beraberce.
Çeşme Weekend tam bir spor festivali. Her seviye koşucu için koşu yarışı, yüzme yarışı ve son yılların yükselen sporu kürek sörfü (Stand Up Paddle – SUP) yarışları içeriyor. Üstelik Minik Adımlar ve Minik Kulaçlar yarışları ile ailenin küçüklerini kendilerine uygun parkurlarda geleceğin sporcusu olarak cesaretlendiriyor. Müsabaka sporları dışında, gün boyu deneyim aktiviteleri sunuyor: Yoga, zumba, fitnes, kürek sörfü ve yol bisikleti sürüşü.

Çeşme Paparazzi’de yaza veda
Çeşme Weekend bütün spor severleri ilçede yaz sezonu kapanırken, Çeşme rüzgarı ve denizinde son bir yarışa davet ediyor. Festival ve yarışların merkezinde Ayayorgi Koyu, Çeşme Paparazzi Plajı var. Etkinliklere katılanlar plaja ücretsiz giriş ve kullanım hakkına sahip olacaklar.

Koşuyoruz: 5K – 10K – 21K , Paparazzi Beach’te bitiriyoruz.
Yüzüyoruz: 1500m , Paparazzi Beach & Ayayorgi koyunda

2019’da neler olacak?
21 Eylül – Cumartesi
Paparazzi Beach’te deniz yarışları günü. 1,5K Yüzme, Minik Kulaçlar (9-13 yaş) ve Kürek Sörfü (SUP) yarışları ile Ayayorgi koyunda serin sulardayız. Gün boyu süren festival aktiviteleri sabah yogası ile başlıyor. Pilates, zumba, kürek sörfü denemeleri gibi aktiviteler sportif deneyimler yaşatıyor. Plajda akşam üstü partisi ile günü kapatıyoruz.

22 Eylül – Pazar
Sabah erken kalkanlar için yoga ve toplu yol bisikleti sürüş antrenmanı var. Koşu yarışları için Çeşme merkezinde, Cumhuriyet Meydanın’da buluşuyoruz. Geleceğin sporcuları Minik Adımlar (12 yaşa kadar) koşuları alkışladıktan sonra hep beraber koşacağız. 21,1K – 10K -5K parkurları meydanda başladıktan sonra Paparazzi Beach’te deniz kıyısında bitecek. Gün boyu festival aktivitelerimiz plajda ve denizde devam edecek. Ödül töreninden sonra kapanış partisi ile Çeşme’ye veda ederken seneye buluşmak için sözleşeceğiz.

Detaylar ve Kayıt:
www.cesmeweekend.org
Takip et, güncellemeleri kaçırma: www.instagram.com/cesmeweekend

2015 Asics Çeşme Weekend videomuz:

2016 Asics Çeşme Weekend videomuz:

Asics Çeşme Weekend from SporYapıyoruz on Vimeo.

Detaylar ve Kayıt:
www.cesmeweekend.org

Takip et, güncellemeleri kaçırma: www.instagram.com/cesmeweekend

Editöre Notlar: Çeşme Weekend

  • Bir yarışmadan çok daha fazlası olan Çeşme Weekend’in 2019 mottosu : Kendini YEN, Kendini GEÇ.
  • Etkinlikte 3 disiplinde 7 değişik yarış düzenlenecek:

21 Eylül Cumartesi

Yüzme : 1500m (14+ yaş) ve Minik Kulaçlar (8-13 yaş)
Kürek Sörfü (Stand Up Paddle – SUP) : 1500m ve 600m

22 Eylül Pazar

Koşu: 5km – 10km – 21.1km ve Minik Adımlar (6-12 yaş)

  • Çeşme Weekend 2015 yılında 711 sporcu, 2016 yılında 1137 kayıtlı katılımcı ile gerçekleşti.
  • 2019 yılında 1400 yarışmacı, aileleriyle beraber 4000 kişilik kitlenin Çeşme’ye gelmesi bekleniyor.
  • Çeşme Weekend’i Macera Akademisi Racesetter düzenliyor. 2015 ve 2016 yarışlarını da (Asics Çeşme Weekend) gerçekleştiren organizatör 2004 yılından bu güne kadar 130’dan fazla sportif yarış organize etti.
Share This