7. Dağ Filmleri festivali 7-11 mart 2012 tarihlerinde İstanbul’da izleyicileri ile buluşacak. Bu yıl izleyicilerneredeyse tüm yılların en zengin içeriği ile buluşacak. Tüm dünyadan ödül avcısı 50’nin üzerinde filmi festivale hazırlamak üzere 11 kişilik çeviri/altyazı gönüllü ekip ile DFF organizasyonu bu günlerde harıl harıl çalışıyor. Geçtiğimiz yıl 16 filmi çeviren ekip bu yıl 30 filmi festivale yetiştirmeye çalışıyor. Bu artış hem sevindirici, hem zorlayıcı. Doğa ve sinema severlere bir çağrıları var:

“Bu yıl 2 katına çıkan film sayımız nedeniyle takvim sıkıntısı yaşama ihtimalimiz de yüksek. İşte bu nedenle tercihen İngilizce çeviri geçmişi olan (Estonca ya da Ladaki de olur, ciddiyiz J) gönüllülerimize bir çağrı yapmak istedik. Vaktiniz var ise sizi de bu büyük çeviri/altyazı ekibimize bekliyoruz. Gözünüz korkmasın çevirilerimizi metinden yapıyoruz, kulaktan değil J

Yardımcı olabileceğini düşünenlerin maillerini bekliyoruz. (Ekibimize katılarak bize destek olanları bu yıl minik bir sürprizin beklediğini de hatırlatalımJ)

Festival Ekibi”

İletişim:
Festivalin web sitesi için tıklayın
Bilgi@dagfilmfest.org

Festival kapsamındaki 2. Doğa Filmleri Yarışması jüri değerlendirmeleri de 10 Şubat günü sona erdi. ULUSAL Kategoride, UTMB-TDS ultra maraton konusu ile “insan neden koşar?” sorusuna cevap arıyan Hande Odabaşoğlu’nun yönettiği Düşlere Uzanan Patikalar isimli Belgeselimiz finale kalan 9 eser arasındadır. Festival programına alınan 52 dakikalık film www.savoydukununizinde.com adresindeki online bölümlerden bağımsız, sürükleyici bir eser. Fragmanı yakında internetten paylaşılacak.

20120211-212708.jpg

Share This