Apartman ve site otoparkları, başka kimselerin kullanmadığı saatlerde izole açık hava koşuları yapmak için ideal olabilir. Bazılarımızın müstakil evi benzer imkanı bahçede sunabilir.

Ofisimizin olduğu apartmanın otoparkına girmek ve çıkmak dik dar bir rampadan. Genelde binadaki işyerlerine gelenler kullandığı için bu dönem pek tenha. 15x 22metre ebatlarındaki otoparkta koştum.

Matematik basit: 1 tur 70m, 10 tur 700m, 100 tur 7km

Koşuyu nasıl kontrol ettim? otoparkın köşesine bir sandalye yerleştirdim. GoPro ile timelaps video (5sn) aldım. Yanında not defteri üstüne çetele açtım. İlk plan 5 turda bir çizgi ve 5 çizgide (25 turda) 1 lap almaktı. Koşu akıcılığını bozmamak için 10 turda bir hem çizgi hem lap aldım.

Garmin Connect lap tablosu. 7. Lap çok kısa, belli ki 5.-6. turda kazara basmışım.

7.lapte kafam karışmış, erken basmışım. 5 tur kabul ettim. Garmin etkinliğimde mesafeyi 6.65km olarak güncelledim. Strava etkinliğimi GPSin verdiği değerde bıraktım.

Koşunun GPS çizgileri

Atletizm pistindeki 400m’yi dönerken bile GPS saatlerin pil ömrünü uzatan algoritma dolayısıyla aralıklı konum alma düzgün çizgiler çizemiyor. 22x15m alanda, sapma ve yuvarlamalar çok daha fazla. Bu sebeple GPSinizin mesafesine bakmayın, tur sayıp basit matematik yapın.

Evde koş hakkında bunları da okumak isteyebilirsin:

#evdekal B Planı ile koş

B PLANI  #evdekos #evdepedalla Sanal Koşu ve Bisiklet Yarışı

Share This