İstanbul 5 days 2011, 2 Kasım günü Belgrad Ormanı Valide bendi mevkiindeki uzun parkurlarla başladı. Bulutlu, ara ara yağmurlu, 10-14 derece sıcaklıktaki hava kşmak için ideal, keyif yapmak için serindi. İstanbul Orienteering Kulübü tarafından yapılan organizasyon gayet iyi işliyordu, bu sene neşeli yönlendirmeler ve gzel düşünülmüş detaylar akışı kolaylaştırdı.

Uzun parkurun en önemli değeri rota seçme seçenekleri ve zorluğudur. Tatiana Kalenderoğlu’nun liderliğindeki parkur planlama yine çok başarılı. Hem uzun hem kısa ayaklarda sürekli rota alternatifleri, harita-arazi temasınızı zayıflattığınızda da zaman kaybı getiren teknik zorluk vardı.

Ben M35 yaş kategorisinde koştum. Fiziksel olarak çok formda değilim ama nefesim fena değildi. Ancak son 7 ayda sadece 3 kere haritayla koştuğum için harita ve parkur planlayıcılar beni cezalandırdılar: 19 noktalı hedefte yazmaya utanacağım kadar çok hata yaptım. 3 tane büyük hata yapınca liderin 43dakika ardında 11. olarak açılış yaptım… Diğer günler daha iyi olaaktır ama bu fark kolay kapanmaz, ne de olsa en uzun gün buydu…

Sonuçlar ve diğer günlerin programı için www.ist5days.com

Caner’in rotası ve hatalarını Garmin.Connect sayfasında görmek için tıklayınız.
……..
English
İstanbul 5 days 2011, has started on Nov 2 at Belgrad Forest. First map to run was Valide bendi with long distance. Cloudy, 10-14 degree temp with showera in the morning and about to leave area were good for long running. İstanbul Orienteering Kulübü had organised the 8th edition once more very well, everything flowed in the forest. Each year the event has improvements.

Very technical map with well planned courses welcomed more than 900 runners from 38 nations. The long course required demanding map contact, route choices at many many legs. I run M35, 8.3k with 19controls. I ended up 11.8k with 353mts climbing, after mistakes 1:51:33 finish time. Falling 43 mins behind the leader, but high morale. Map and course planner punnished my not training with the map. Focusing on ultras recently, I need to train more with the map.

For results and details www.ist5days.com

Caner’s route on Garmin.Connect is here.

20111103-071648.jpg

Share This