Adım Adım üyelerinden sevgili Yonca Tokbaş Agustos ayından beri Kelebek’teki köşesinde Adım Adım koşucularının kısa profillerini veriyor. Bizler de sıradan insanlarız, siz de bize katılabilirsiniz… 10 Eylül 2010 tarihli yazısında Caner ve Can Berk’e yer açtı.

Caner Odabaşoğlu

35 yaşında ve Hande Odabaşoğlu ile evli… Macera Akademisi’nin kurucu ortağı. Üniversiteden beri doğa sporları ile uğraşan Caner, bu aşkı eşine de bulaştırdı. (bu bölüm Yonca’nın hatalı yorumu. Hande zaten 10küsur senedir spor yapıyordu:P ) İki sene önce doğan oğlu Can Berk ile başladığı sabah yürüyüşlerini, koşu antrenmanına dönüştürünce, hayatının en düzenli spor yaptığı dönemi başladı.
İş temposuna göre haftada 20-40km koşuyor. Bazen de bisiklete biniyor. Bugüne kadar TOFD ve TEGV için üç kere yardım amaçlı koştu ve toplam 2040 TL bağış topladı.
Aldığı en düşük bağış 5, en büyük bağış 500 TL.
Bütün koşularda oğlunu koşu ve bisiklete uygun bir pusette itiyor. Bugün Can Berk’in “lap lap” dediği koşmak, Caner’i daha zinde ve sağlıklı kılarken, Can Berk’in gelişimine de katkı sağlıyor.
Caner’in koşarken en sevdiği şey, oğlunun keyifli oyun mırıltıları. Caner, elinde ve çevresinde var olan şansı özellikle ihtiyaç duyan çocuklara da ulaştırmak için koşuyor.
17 Ekim’de Avrasya Maratonunda tekrar ufak adımlarla büyük mutlulukların parçası olmayı planlıyor.

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=15747028&yazarid=342&tarih=2010-09-10

Share This