Bu yıl 34. kez düzenlenen Kemaliye Şenlikleri kapsamında kaya tırmanışı, çok ip boylu tırmanış,yamaç paraşütü, kano, base jump, dağ bisikleti, doğa yürüyüşleri, kültür etkinlikleri ve gece eğlenceleri planlanmış.  Tarihi kent dokusu, çevre ve cennet doğasıyla Kemaliye Şenlikleri seni bekliyor sloganıyla tekrar düzenlenen organizasyonun tariheri 23-26 Haziran 2012.

Eski adı Eğin olan Kemaliye, Erzincan’ın Tunceli’ye sınır dağlarının arasında, doğal dokusunu hala kısmen koruyan eski bir kasaba. Kapılarıyla ünlü evleri, halkının kendi imkanları ve elleriyle açtıkları tüneli, Ayşe Kulin’in “Köprü” romanı Kemaliye denince akla gelen ilk üç şey… Şenlikler, Kemaliye (Eğin) Kültür ve Kalkınma Vakfı tarafından organize ediliyor. Ulaşım Erzincan ve Erzurum havalanları ile kısalıyor. Güvenli, bakkalı marketi büyük şehirleri aratmayan, halkının eğitim ve kültür düzeyi yüksek bir anadolu dağ kasabası.

2003 yılının Ocak ve Şubat aylarını, şehir merkezindeki Jandarma İlçe Komutanlığında askerlik yaparak geçirirken en büyük moral kaynağım kafamı çevirdiğim her yerde gördüğüm muhteşem doğa, sarp duvarlardı. Askerden sonra gelmeye çok niyet etmeme rağmen hep başka işler veya seyehatlerle çakıştı. Kim bilir? Bu sene şeytanın bacağını kırabilirim belki?

Etkinliğin web sitesi : www.kemaliyesenibekliyor.com

Detaylı program ve son duyuru burada.

Share This