Ultra ve patika camiasındakiler Raidlight markasını bilir. Adı üstünde ( raid ~doğadaki hızlı yarışlar, light = hafif) çok fonksiyonlu hafif doğa sporları üreten bu Fransız markası sporcular tarafından kuruldu ve yönetiliyor. 2014 yılı başından bu yana dostum ve artık uzakta yaşayan koşu arkadaşım Emre Tok tarafından kurulan Kosuyorum.net tarafından Türkiye’de perakende ve toptan dağıtılıyor. İznik Ultra Maratonu 2014 fuarındaki standda birçok koşu severin ilgisini çeken marka, 19 Temmuz Cumartesi günü koşu grupları ve blogger temsilcilerine bir toplantı düzenledi. Bu haliyle, patika ve ultra maraton alanında Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan bu etkinlik, Emre’nin yurt dışında blogger olarak katıldığı birçok etkinliğin ülkemize armağanı oldu.

Türkiye’nin ilk koşu mağazası Outrunner Beşiktaş’da yapılan etkinlik, (benim için ) şaşırtıcı bir şekilde sabah yağan aşırı yağmurdan etkilendi, davetlilerin bir kısmı bu sebeple gelememiş.

Samimi ortam

F: Koşuyorum.net

Mağazaya gidenler bilir, Outrunner’ın alt katı rahat ve çok amaçlı kullanıma uygun dekore edilmiştir. Bu samimi ortamda isteyenin ürünleri mıncıklayabileceği şekilde sade bir kurulum vardı. İşim gereği organize ettiğim Türkiye’de  basın toplantısı ikramları abartılıdır, burada Fransa ve İtalya’da media runner olarak aldığım ikram çizgisini gördüm ve aynı ruhu hissettim.

Emre koşuyorum.net ve Türkiye'ye getirdikleri önemli Raidlight ürünleri anlatmaya başlıyor. F: Ilgaz Kuruyazıcı

Emre koşuyorum.net ve Türkiye’ye getirdikleri önemli Raidlight ürünleri anlatmaya başlıyor. F: Ilgaz Kuruyazıcı (ben fotoğraf çekmedim, çektiklerini paylaştığı Ilgaz’a teşekkür ederim)

Oğlumun doğumgünü sebebiyle Emre’nin sunumunun yarısına yetiştim. 2014 ve 2014’te Raidlight çantalarıyla ve aksesuarlarıyla ülkemizde olacak. Özellikle Olmo R Zone, Raidlight olmo 20 ( ben de kullanıyorum), Olmo 5 (bunun erkek modelini kullanıyorum, Olmo 5 Girl kadın kalıbı ve rengi) özerinde durdukları modeller.

Ürün tanıtımından sonra koşudan kazandığını koşuya geri veren anlayışın ürünü olan Raidlight Türkiye takımının kadın ve doktor üyesi Muazzez Özçelik’in “Trail Koşuları ve Sağlık Sorunlarına Yaklaşım” sunumu başladı.

raidlight-turkiye-muazzez-ozcelik

F: Ilgaz Kuruyazıcı

Programda yazıyorduysa benim atladığım bu sunum kesinlikle çok hoş bir sürpriz oldu. Her şeyden önce, patika ve koşunun “tali” konuları üzerinde ülkemizde emek verip sunum hazırlanması, hele ki bunu o alanın profesyoneli-hobimizin ciddi amatörü bir kişinin layığıyla yapması camiamızın gidişatı için çok güzel bir işaret. Bir ticari marka toplantısının buna yer vermesi, hem başarılı bir pazarlama iletişimi, hem de vizyon göstergesi.  Son olarak, doğa sporlarındaki 20. yılımı kutlarken, defalarca dinlediğim temel sağlık ve özet ilk yardım konularında bilgi tazelemenin ötesinde, yepyeni birkaç bakış açısı görmek beni geliştirdi.

Katılımcı olmayı severim. F:

Katılımcı olmayı severim. F: Ilgaz Kuruyazıcı

Muazzez didaktik bir sunumdan ziyade etkileşimli bir sohbet, atölye yaptı. Gönüllü istediğinde öne atılıp sadece üzerimizde taşıdığımız yarış malzemeleriyle bilek sabitlemesi doğaçlamalarında konu mankeni oldum. Organizatör olarak, bu içeriği daha fazla insanla nasıl buluşturabilirim diye düşünmeye başladığımı itiraf etmeliyim.

Sonuç: 100-110 dakika içinde ürün bilgisi, marka felsefesi ve bireysel olarak faydalanabileceğimiz konularda bilgilendiğimiz, gün hatırasıyla ayrıldığımız mütevazi ve başarılı bir organizasyondu.

www.kosuyorum.net adresinden Raidlight ürünlerini inceleyebilir, online veya listelenmiş bayiiler üzerinden satın alabilir, blog bölümünde faydalı bilgilere erişebilirsiniz.

Share This