Nike, bu yaz Londra’da Türkiye’yi temsil etmeye hazırlanan milli atlet Nevin Yanıt’ın 12:59’luk yeni hedefi için destek vermek isteyen amatör koşucularla, 24 Haziran’da Caddebostan Sahili’nde buluştu. 4 km’lik koşuya katılanlar, 100 metre kadınlar engellideki en hızlı Türk olan Yanıt’a moral vererek, başarılı sporcuyla omuz omuza koşma fırsatını yakaladı. Yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilen koşu sonrasında çok mutlu olduğunu ifade eden Nevin Yanıt, bu moralle hedefine daha kolay ulaşacağını belirtti.

Geçtiğimiz hafta içinde Twitter ve Instagram üzerinden gerçekleştirilen 12:59 konseptli kampanyayla, yüzlerce kişi rekor hedefine kilitlenen Nevin Yanıt’a destek vermişti.

Davet edildiğim bu etkinliğe katıldım. Açıkcası, Nevin’i birkaç sene önce TVde izlemiştim ama toplantıdaki enerjisinden çok etkilendim. %100 motive, kendine güvenen,  hedefine kilitlenmiş, akılcı konuşan ve pozitif enerji yüklü… Olimpiyatlarda madalya kazanmayı herkes ister. hedef koymak ise çok daha fazla tanımlama gerekir: Ne kadar hızlı koşmalıyım, bu hıza ne zaman ve nasıl ulaşmalıyım? 12:59 hedefini koymuş, bu derecenin madalya kazanacağına aşağıdaki videodaki sebeplerle inanıyor. Bu dereceye ulaşmak için aylar ve yıllarca sadeec buna odaklanmış… Yaşamını adamış. Kendine ve derecesine o kadar inanıyor ki açıklamaktan korkmuyor. Belki çoğu sporcumuz büyük hedefler ve madalyalar için hayal kurmaktan korkuyor, kursa bile açıklamaktan korkuyor. “Hedefe ulaşamazsam benim için -zaten yapamazdı…- derler” korkusu… Nevin’de yok… Zihinde tereddüt varsa %100 performans yapamazsın. Nevin Yanıt, sporda başarının sadece fizik antrenman olmadığını bu açıklaması ile hepimize gösteriyor.

Ne şanslı ki Cüneyt Yüksel iyi bir antrenör, Nike gibi ona sahip çıkan bir sponsoru var. Ülkemizde olimpiyat madalyası hedefleyenlerin artması kadar sponsorların onlara sahip çıkması da çok gurur verici.

Basın toplantısı ile ben bu yazıyı yazıncaya kadar Helsinki’de koşulan 2012 Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda  12:81 derecesiyle altın madalyayı kaptı. (videosu aşağıda) Diğer başarıları için vikipedi sayfasına bakınız.

Koş Nevin, Koş!

Nevin Yanıt Basın Toplantısı:

Nevin Yanıt basın bülteni kolajı. Kaynak A&B halkla ilişkiler
Nevin Yanıt ile Koşuya Başlamak:

Nevin Yanıt ile koşuya başlama kolajı. Kaynak A&B halkla ilişkiler

Nevin Yanıt ile koşu deneyimi, koşu stili detay:

4,5km.lik koşunun sonuna doğru grup ufaldı ve Nevin’in hemen arkasında koştuk. Çok rahat ve hafif koşuyordu. Basış ve koşu stilini çektim.

Nevin Yanıt Helsinki 2012 kadınlar 100mt engelli finalinde altın madalyaya koşuyor:

Kaynak: Anonim

Nike Ürün Testleri:
Nike Lunar Glide 3 test yorumum için tıklayınız.

Nike Lunar Glide 4 test yorumum için tıklayınız

Share This