English text is below.

Nike’ın, “We Run İstanbul” koşularının ikincisi 1 Ekim Cumartesi günü Parkorman’da yapıldı. Sevilen rock grubu Manga’nın da katıldığı 3 km’lik koşuya ağırlıkla üniversite gençleri katıldı. Koşunun ardından düzenlenen partide sahne alan Manga’nın şarkılarıyla eğlencenin tadını çıkardılar.Nike, ilk bahar aylarında “RunFree” ile istanbul üniversitelerini dolaşıp gençleri koşmaya özendirmeye çalışıyordu. Eylül ayında başlattıkları “We run Istanbul” ile de 16 Ekim’de 33.sü düzenlenecek Avrasya Maratonu’nun 8 km’lik parkuru için hazırlık niteliğindeki koşular organize ediyor.

“Sonuna kadar koş nefesin yeterse!” sloganıyla, herkesi, ne kadar iyi koştuğunu göstermeye çağıran Nike, “En iyi ben koşarım.” diyen iddialı koşucuların yanı sıra, eğlenceli bir gün geçirmek isteyenleri de We Run İstanbul koşularına davet ediyor. Gördüğüm kadarıyla katılan gençlerin çoğu koşu sporu ile yeni tanışmış, büyük bölümü istekli idi.Öte yandan, yarış formatında olmadığı için benim gibi birkaç “Ne oluyor burada?” meraklısı dışında düzenli koşanları çekmiyor. Gençlerin gözünü “yarışma” kelimesi ile korkutmamak için derecelendirme yapılmadığını tahmin ediyorum. Eğer birkaç yüz genci 8k koşmaya ve sonrasında düzenli koşmaya taşıyacaksa, ne güzel bir iş yapıyorlar…

Park orman koşusunda parkur kısa olmakla beraber parkur boyunca motive edici işaretler ve ortada iki noktada motive edici müzik çok keyifliydi. Sanırım avrasya’da dolmabahçeye kadar Nike sayesinde keyifli koşacağız:)

Önümüzdeki sene 5k bile olsa, gençlere sportif yarışma kültürü ve uğruna antrenman yapacak ufak havuçlar verilmesini diliyorum.

Planlanmış son We Run Istanbul, 8 Ekim Cumartesi yapılacak 4 km’lik Fenerbahçe Sahil parkuruyla devam edecek. 8 Ekim’deki koşuya, Nike’ın davetlisi olarak Türkiye’ye gelecek olan, spor kariyeri boyunca 9 altın olimpiyat madalyası kazanan ve tüm zamanların en büyük atletlerinden biri olarak tarihe geçen efsane atlet Carl Lewis de katılacak. Koşularla ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru için Nike Running Turkiye Facebook sayfası ziyaret edilebilir.

Güncelleme: 8 Ekim kosusu Caddebostan Migros arkasindan baslayip Fernerbahceye git gel olacakmis, start icin Caddebostan’a gidiniz!

Avrasya maratonunda 8k koşularına katılmasını arzu ettiğiniz bir yakınınız var ise, onu alıp bu etkinliğe getirmek iyi fikir olabilir. Keyifli ve motive edici bir ortamda nefes açar, heedf büyütür. Yaşayan efsanayi gözünüzle görmek için bile gitmeye değer !

I attended the “We Run İstanbul” event hosted by Nike, October1st at Park Orman İstanbul. The event aimed to motivate university students to run regulary and prepare non-runners to the 33rd Eurasia marathon 8k course.

Next event will be on October 8th, 2011 – Saturday. This time on the Fenerbahce Coast (Anadotilian side), start point is behind Caddebostan Migros, the course will be 4k. World famous, legendary sprinter Carl Lewis will be attending this event as celebrity. For more details and registration visit Nike Running Turkiye Facebook page.

Koşu sonrası toplu gerdirme / Mass streching after the run

Share This