Nike LunarGlide 3 beni şaşırtan bir ayakkabı oldu. Modern ve şık çizgileri, moda renkleri ile sanki gündelik giyim için mi daha uygun derken ilk önce geçen hafta ilk giyişimde 8K, sonra 2 gün önce 24K koştum. Şaşırtıcı derecede hafif ve rahat buldum!

Neredeyse baştan aşağı yenilikçi malzeme ve teknolojiler ile donatılmış bu papuçlar günlük koşular için tasarlanmış. Orta ve aşırı pronasyon yapan (kabaca içe basan) kişiler için öneriliyor. Bence yarı maraton (21.1km) mesafesine kadar koşanların çok rahat edebileceği bir model.

Ayakkabıyı ilk tuttuğunuzda hafifliği dikkat çekiyor. Nike Lunarlon adını verdiği bir köpük sistemi geliştirmiş. Orta tabanda, yumuşak köpük daha sert bir köpükle çevrelenerek bu kabuğun içinde her eksende yaylanma sağlanmış. Bu sayede basış hareketinin her aşamasına uyum sağlayan yastıklama elde etmişler. Dynamic Support dedikleri bu yastıklama körük dizaynı ve başka detaylar da içeriyor. Sonuç: Çok akıcı adımlar.

Orta tabanın altında, zemin tutuşu için kauçuk yüzey parçaları var. Islak ve kuru asfalt için yapılmış, Yıldız Parkı’nın yaprak dolu ara yollarında ve kısa ıslak toprak yokuşlarında da gayet tatminkar.

LG3’ün üst yapısı çok hafif ve yumuşak. Yarı şeffaf file kumaşın üzerine dikişsiz destek bantlar ile fazla esnemesi önleniyor. Ayağın ortasını saran ek parça ile ayak stabil bir şekilde korunuyor. Kumaş terletmez yapıda . (Kış versiyonu için LunarGlide3 Shield su geçirmez kumaştan yapılmış. Daha büyük artısı her yönünden görünen reflektif bantlar)

Boğazda uzun koşu, renkler diğer kıyafetlerime uydu! Kış sabahları görünürlük önemli!

Bendeki ayakkabıda klasik reflektif materyal yerine siyah-yeşil renkte fosfora benzer yeşil ile görünürlük sağlıyor. Ayakkabının 10 değişik renk seçeneği olduğunu öğrenince “Nike yapmış” demiştim.

Nike+’a hazır gelmesi zaten standart özellik.

Sonuç: Tam maraton için uygun bir ayakkabı gibi hissetmedim, 20K’ya kadar antrenmanlarımda ve yarışlarda kullanmak için uygun bir ayakkabı.

Nike Running serisi için Türkçe web sayfası yapmadığı için 🙁 Amerika sayfasına ingilizce bakabilirsiniz. Amerikada 100 USD, Türkiyede 120 USD = 210 TL (Kasım 2011) civarında satılıyor.

Diğer Papuç testlerim:
Asics Gel-Excel33
Nike Lunar Eclipse 2
Nike Lunar Eclipse 2
Nike Lunar Glide 4
Salomon XA Pro 3D Ultra patika koşu ayakkabısı
Asics Gel Kayano 16 koşu ayakkabısı
Scott Comp koşu ayakkabısı
TDS papuç testi: TNF ULTRA105 mi, TNF SINGLE-TRACK mi?
Merrell Chameleon

Share This