piktogram_Orienteering2001 yılından beri yaptığım ve 2002 yılından beri ne olduğunu sürekli birilerine anlattığım oryantiring (haritayla yön bulma) sporunu anlatmak için 2004 yılı civarında bir uzun sunum derlemiştim. Silva (İsveç pusula markası) “What is Oryantiring” sunum şablonunu çevirerek başladığım işe oryantiring tanımı, türleri ve tarihini ekledikten sonra, yarışma mekanizmaları hakkında anonim bazı slaytlar ekleme lüzumu da görmüştüm. Aşağıdaki sunum, onlarca kez anonim olarak revize edilerek yüzlerce kişi tarafından on yılı aşkın süredir Türkiye’de kullanılıyor. Çok yakın tarihli olmasa da, kendi yaptığım son revizyon ile slideshare üzerinden paylaşmak istedim.

Daha fazla kişinin oryantiring yapmasını dilerim. Sunumun altında harita renk ve sembollerini çalışmak için ev yazıcılarından çıktı alınabilecek bir anahtar bulabilirsiniz.

Oryantiring sporunda harita renk ve sembollerinin anlamını açıklayan anahtar. PDF belgeyi indirip yazıcıdan A4 kağıda yazdırabilirsiniz. Her sayfada 2 adet lejand bulunur, ayırıp kullanabilirsiniz.

Share This