Bozuk patikalarda bata çıka koşmak, 60-100-160km koşmak… Bu zorlu aktivitelerin büyük fiziksel hazırlık gerektirdiği doğru, ama bir çok yarışmada çok güçlü ve dayanıklı kişilerin yarıştan düştüğünü, hatta bıraktığına şahit oluruz. İnsanı hareket ettiren vücut ve kaslar olabilir ama bedeni kontrol eden zihin kadar güçlü olabilir bedenin kendisi. Zihinsel kontrolünü kaybeden kişi ister patikada, ister işinde, ister sosyal hayatında hedeflerine gidemez. Pes eder… Oysa başarı bir düşünce kadar yakındır. Patika ve Ultralar için mental hazırlık çok önemlidir.

The North Face Ultra Trail du Mont Blanc 2011 için hazırlanan Get Ready For video serisi son bölümünü zihinsel hazırlık ve antrenmana ayırdı. The North Face® takımından Sebastien Chaigneau bu bölümde “mental koç” Dominique Simoncini ile konuşuyor. Kesinlikle çok faydalı, yaşama uyarlanabilir bilgiler.

UTMB 2011’de yarışan Türkleri anlatan video hikayemizi buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Trails and ultra races are enduring. It takes stamnia and power from your body. But many strong and fit guys struggle, even drop a race occasionaly. If you don’t have the mind steering your body, you can not use your full potential. So mental training and approach is very clear for ultra trails.
For this last “Get Ready For” episode of the 2011 season, The North Face® Athlete Sebastien Chaigneau meets Dominique Simoncini, mental coach. He explains the importance of mental preparation in ultra running. How to integrate it in a season and what are the benefits during a competition … A true philosophy to be applied to everyday life!

We prepared an online series about UTMB 2011 and Turks racing. Click here to watch.

Share This