Bu sene UTMB yarışlarına short, kısa tight gibi bacakları kısmen açıkta bırakan kıyafetle katılmak yasak. Ya uzun tight/pantalon giymelisiniz ya da capri tight ve diz boyu çorapları kombine yapmalısınız. Oryantiring pantalonu ile katılma olasılığını düşünürken tight yapacağı destekleyici kompresyon sebebiyle mantıklı geldi. Capri (3/4) uzunluktaki tightlar ise daha esnek ve kullanışlı olduğu için son kararım oldu.

Tayt: The North Face GTD Capri Tight

The North Face Flight Series içinde yer alan altı (3/4) boy GTD Capri taytını  TDS’de giymek üzere seçtim. Kesimi tam oturan, dikişleri hissetmediğiniz bu tayt oldukça hafif olmasına rağmen sağlam ve güven veren bir malzemede yapılmış. Üst bacaklara uyguladığı kompresyon çok iyi ayarlanmış.

Nefes alması çok iyi. VaporWick teknolojisi ile Polyester ve lycra hafif kumaşı ıslandığında bile sizi üşütmüyor, üzerinizde kuruyabiliyor.

Bel lastiğine ek olarak tek parça bel ipi var- tek parça olmasını 2 uçlu olanları sürekli kaçıran birisi olarak çok sevdim. Arkadaki fermuarlı cebi kredi kartı-kimlik ve araba anahtarı alacak kadar büyük.

Reflektif logo baskıları ve çizgilerle karanlıkta görülmenizi temin ediyor.

Ürün sayfası burada.

 

 

Uzun Çorap: North Face COMPRESSION RUN SOCKS

Uzun tayt yerine ¾ tayta karar verince uzun çorap arayışına girdim. Kompresyon özellikli çoraplar Türkiye’de zor bulunuyorlar. Şansım yaver gitti ve son kalmış çorap ayaklarımı uygun bir XL idi. Daha önce kompresyon çorabı kullanmamıştım. Oryantiring çorapları da benzer çalışıyor ama çok daha aırlar ve ön bacağı korumak öncelikli görevleri.

Uzun koşularda bacaklardaki kan dolaşımını arttıracak bir basınç uygulamak üzere tasarlanan bu çoraplarda ilk dikkatimi çeken hafif ve ince olmasıydı. Kolaylıkla giydim ve çıkardım, çok sıcakta 10k koştum ve hiçbir rahatsızlık duymadım.

Dikişleri çok ince, ayağıma hiç batmadı. Ayrıca kötü koku oluşturmuyor:))

Daha uzun koşmak için sabırsızlanıyorum.

Ürün sayfası burada.

Share This