2009 yılında başladığım hayır severlik koşularında 2010 yılından bu yana TEGV için koşuyorum. 2011 ve 2012 yılında, TEGVde fon toplamaya çalıştığımız proje gezici öğrenim birimleri olan  TEGV’nin Ateşböceği Projesi

Adım Adım Oluşumu (AAO) tarafından desteklenen 4 STK’tan biri olan TEGV, 36 İlde 10 Eğitim Parkı, 52 Öğrenim Birimi ve 3 il temsilciliği ile 65 yerleşik noktada ve 21 Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi ile Türkiye’nin dört bir yanında toplam 85 noktada, her yıl 10,000’in üzerinde gönüllünün verdiği destek ile yılda yaklaşık 160,000 çocuğa eğitim desteği veriyor.

21. Ateşböceği, 2011 yılında AA koşucuları tarafından toplanan bağışlarla imal edildi, Ocak sonunda İstanbul’dan Van’a yolcu edildi.

EĞİTİM ŞART!
Komik bir klişe haline gelen bu cümle, bir yandan da ölkmizin dramatik gerçeği. İlköğretim çağında, sosyal ve ekonomik dezavantajlı kesimlerde yapılacak eğitim projeleri kimbilir hangi denizyıldızlarını denize kazandıracak? Denizyıldılarını kurtarmaya inanıyorsanız, lütfen okumaya devam edin:

TEGV sabit ve gezici birimlerinin 15 senedir yaptığı çalışmaların çocuklar üzerindeki olumlu etkisi somut olarak raporlanabilmiştir:

ATEŞBÖCEĞİ : PROJE KISA TANIMI

Eğitim Gönüllüleri, Eğitim Parkı ve Öğrenim Birimleri’nin bulunmadığı yerlerdeki çocuklara gezici öğrenim birimleri Ateşböceği ile ulaşmaktadır.

Özel olarak tasarlanmış Tır Dorseleri olan Ateşböcekleri, okul bahçelerine girerek, ilköğretim çağındaki çocuklarımıza çeşitli konularda eğitim vermektedir. Ateşböceği, yılda yaklaşık 3.000 çocuğa eğitim desteği vermektedir.

Ateşböceği’nin içinde,

  • 12 bilgisayarlı bilişim ve teknoloji odası
  • 1 adet serbest etkinlik odası
  • Ateşböceği Sorumlusunun yaşam alanı bulunmaktadır

Bu kampanya kapsamında toplanan her 50 TL tutarındaki bağış, Ateşböceği’nin yapım ve işletme giderlerini karşılayarak, bir çocuğun Ateşböceği’nden faydalanmasını sağlayacaktır.

2011 yılında Runtalya ve Avrasya maratonlarında koşucuların sağladığı bağışlarla  21. ATEŞBÖCEĞİ harekete geçirildi ve hedeflenen iki yıl boyunca Ateşböceği’nin giderleri karşılanması fonu yakalandı. Hedefimiz, diğer Ateşböceği birimlerinin de önümüzdeki senelerini karşılamak, TEGV’in yeni birimler kurmasına yardım etmek.

İstanbul’dan yola çıkacak Ateşböceği, Türkiye’nin farklı bölgelerinde faaliyet gösterecek. Koşucular ve bağışçılar, Adım Adım Ateşböceği’ni ziyaret edebilecek ve gönüllü faaliyetlerde bulunabilecekler. Sağlanan bağışlar ile harekete geçecek olan Ateşböceği üzerinde Adım Adım logosuna yer verilecek.

Katkılarınızla iki yıl boyunca yaklaşık 5500 çocuğa daha iyi eğitim olanakları ulaştırmak istiyoruz. Çünkü inanıyoruz ki, “Bir Çocuk Değişir, Türkiye Değişir”.

Internetten ONLİNE (kredi kartı ile ) Bağış yapmak için: www.tegv.org

 

HAVALE VE EFT İÇİN TEGV  BANKA HESAP NUMARALARI
BANKA ADI :YAPI KREDİ  BANKASI(TL) ( 0067 )
ALICI ADI        :TÜRKİYE EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI
ŞUBE :HARBİYE ÖZEL BANKACILIK MERKEZİ (00391)
HESAP NO :1000000
IBAN: TR74 0006 7010 0000 0001 0000 00 SWIFT KOD: YAPITRIS

Bağış yaparken açıklama kısmına “AA, CODABASOGLU, KENDİ İSMİNİZ” yazarsanız, sizin adınıza bağışınızın takibini yapıp sizi bilgilendirebilirim.

İlgili Yazılarım:
2009 yılında oğlumu pusetinde iterek tamamladığım ilk hayırseverlik koşumu okumak için tıklayınız.
2011 Avrasya koşu hikayemi okumak için buraya tıklayın.
Runtalya 2009 ile herşeyin nasıl başladığını okumak için lütfen bu yazımı okuyun.
Runtalya 2012 koşumu okumak için lütfen burayı okuyun.

Share This