The North Face Ultra Trail Mont Blanc yarışları, dünyanın en zor patika koşularını barındıran dev bir oragnizasyon. Yarışlardan TDS yani  (Sur les Traces des Ducs de Savoie) Türkçe meali ile Savoy Dükü İzinde yarışına 2011 yılında beş Türk birden katılmaya hak kazandık. Geçen sene CCC parkuruna Emre Tok, Sertan ve Serkan Girgin kardeşler katılmış ve yarış durdurulana kadar devam etmişlerdi. Emre Tok Geziyorum.net blogunda bunu detaylı olarak yazıyor.

2009 yılında Emre, Serkan ve Sertan’ın çabaları sonunda DASK ADAM yarışını bu yarış için ön şart kabul ettirildi. 2010 yılında uzun parkuru partnerim Emre Tok ile bitirip TDS ve CCC için ön koşul olan 2 puana ulaştım. Puan kazanlar arasından Emre Tok, Fırat Kara, Faruk Kar ve efsane ablamız Bakiye Duran da kayıtlarını yaptılar ve TDS yarışına katılıyorlar.

UTMB TDS yarışı hakkında bilgi vermek gerekirse yarış 2011 yılında 111 km, +7200 metre tırmanış içeren ve 31 saat içerisinde bitirmeniz gereken Avrupa’nın en zorlu yarışlarından biri. Kendi su ve ihtiyaçlarınız yanınızda taşımanız gerekmekte.   2010 yılı rotası aşağıdaki gibi. Ufak farklılıklar 2011′de olabilir.

Abisi UTMB, yaklaşık 166km ve +9000 tırmanış ile dünyanın en zor yarışlarından biri. Sertan ve Serkan Girgin’le beraber Londra’da yaşayan Devrim Celal 2011 yılında UTMB’yi aşmak üzere start alacaklar.

 

 

Share This