Van’daki deprem sonrasında yapılabieceklerimiz arasında yardım göndermek kadar çalışan ufak ekiplere destek olmak da var. Bu bağlamda, macera yarışlarını desteklemiş bir ekibi tanıtmak istedim:

Şuan Erciş’te çalışan, içinde dağcı arkadaşlarımızın olduğu derneklerlerden biri de NESAR. Eğitimli ve her an hazır her ekip gibi telefonda sorduğumda “bizim bir ihtiyacımız yok, uğraşıyoruz” dediler. İstanbul’da Ataşehir’e yakın yaşayan/çalışan ve acil durum/afet gönüllüsü olmak isteyenler http://www.nesar.org.tr/ adresinden inceleyebilir, önümüzdeki günlerde tanışıp dernek üyesi olmayı düşünebilir. NESAR, 2010 Kurabiye Macera Yarışı’nda kendi araçları, mobil kriz karavanı ile gelip olası bir acil duruma müdahele etmişti. Kendilerine ve diğer bütün çalışan ekiplere kolaylıklar diliyorum.

Sadece Arama Kurtarma işi yaptıkları için yardım malzemesi toplamıyorlar, dağıtmıyorlar. Bu konuda şuan her ilçede/şehirde belediyeler ve Kızılay aktif çalışmalar yapıyor.

Arama Kurtarma derneklerinin en büyük sıkıntısı afet anı dışında hatırlanmamaları. NESAR gibi ekiplerin maliyetlerinin sürekli olması için mali desteğe ihtiyaçları var.

http://www.nesar.org.tr/bagisdestek.asp Adresinden NESAR’a destek olabilirsiniz.

Haftanızın güzel bitmesi dileklerimle.

Turkey was one more tilted with a huge earthquake on October 29th. With a 7.2 -force, the city of Van and near proviencies are badly hit. More than 360 casualties are recorded but many are still lost or unreached. There are many Search & Rescue associations have teams working in the area. This article is informing about one of those, NESAR.  These friends had supported the Cookie Adventure Race in 2010, being present to cover any possible emergency.

If you would like to help wrapping wounds, you can support  NESAR or Turkish Red Crescent

Thank you all for shareing the pain and suffer.

Share This