Koşarken müzik veya podcast dinler misiniz? Ben son iki senedir, gittikçe artan oranda kulaklıkla koşmaya başladım (Bisiklette arabaları erken duyabilmek için tercih etmiyorum.) İlk tecrübelerden sonra klasik kulaklıklarla koşmanın çok pratik olmadığını keşfettim. Standart Nokia ve BlackBerry telefon kulaklıkları ya da iPod kulaklığı yolda bile koşarken yerinde durmuyordu. Derken tesadüfen bir Addidas Sennhieser kullaklıkları gördüm, bir tane kulak arkasına takılan model getirttim, bir ay sonra Run Fire Cappadocia Ultra Maratonu uzun günde kampta kaybettim. Tekrar telefon kulaklarını denedim. Daha sonra tesadüfü bir şekilde bir D&R mağazasında Yurbuds ürünlerini gördüm. Triatlon yapmıyordum ama onların kulağında duruyorsa benimkinde de durmalı diyerek denemeye karar verdim.

Kulak içine kilitlenen modelleriyle ünlü olduğunu sonradan öğrendiğim Yurbuds‘da seçimim Inspired Talk modeli oldu. Bu model telefonla konuşmaya da imkan veren, sağ kulak kablosunda çok fonksiyonlu düğme içinde mikrofon barındıran model. Hem telefonla koşmak, hem de müzikçalara uzanmadan kablo düğmesi ile müzik duraklatma (tek basış), parça atlatma (iki basış) fonksiyonları sebebiyle bunu seçtim.

Yurbuds Inspired Talk & iPod Nano 4

Yurbuds, iOS ile tam uyumlu. Ancak BlackBerry ve Nokia ile değil:( Ben iPhone kullanmadığım için telefonlarımla çok verimli kullanamıyorum. Nokia N82 (yarış telefonum) ile jackı uyumsuz, BlackBerry 9780 ile fonksiyon düğmeleri çalışmıyordu, ancak 8-9 ay sonra bir şekilde mikrofon da çalışmaz oldu. Şuan düz müzik kulaklığı olarak kullanabiliyorum. Ama iPod Nano ile harika performans veriyor…

yurbuds-inpired-talk-kulaklik

Yurbuds kulaklıkları koni detayı (cone zoom)

Yurbuds patentli koni papuçlar ile kulak deliğine sıkışıyor. yaklaşık 70derecelik açıyla sokup kulağa 70 derece döndürerek vidalıyorsunuz.. ve sabit duruyor. Kulağı rahatsız eder mi? Gerçekten tereddüt ettim alırken. İlk koşuda yabancılığı attım (kulaklık kullanmayaalışkın değişim.) Ses konusunda hassas veya uzman değilim ama hem ses doygunluğu açısından, hem de dış gürültüleri az alması bakımından memnunum. Sonuçta bir koşu kulaklığı için fazlasıyla iyi.

Birkaç ay önce konilerimi sırayla kaybetmiştim. (zırtpırt çıkartmayın, yalama oluyor.) Konileri nereden bulurum diye hayıflanırken kalbim temizmiz, distribütör Armes grupla tanıştım. Bana yedek koni seti verdiler. Bu konuyu dert etmeyin.

D&Rlar dışında, Beşiktaş Outrunner mağazasında da stand kurmuşlar, dokunabilirsiniz.

www.yurbuds.com.tr

 

 

Share This